تبلیغات
گالیمار
گالیمار

اطلاعات ورزشی، سیاسی، فرهنگی،پرسپولیس،کتابخانه و ...


رفتارها و گفتارهای مشهور ، عجیب و به یادماندنی "سرآلكس فرگوسن "

سرآلكس فرگوسن-گالیماربیست ودو سال حضور در سطح اول فوتبال اروپا و جهان. یك آدم معمولی هرگز نمی‌تواند چنین ركورد جاودانه‌ای را از خودش برجای بگذارد. بنابراین كسی كه توانسته این كار را بكند، آدمی معمولی نیست. طی دو دهه اخیر، مربیان زیادی در فوتبال اروپا ظهور و سقوط كردند. خیلی‌ها آمدند، قهرمان شدند یا نشدند و نهایتا چند سالی در یك تیم حضور داشتند و رفتند ولی او ...

...ماند. قهرمان شد و ماند. خرابكاری كرد و ماند. فحش شنید و ماند. بهترین تیم جهان را درست كرد و باز هم ماند. هر فصلی كه به پایان می‌رسد، می‌گویند او دیگر می‌رود. خودش اما بعد از یك استراحت چند روزه و تجدید قوا، دوباره باتری‌هایش شارژ می‌شوند و باز هم می‌گوید كه فعلا كار می‌كنم. این پیرمرد 67 ساله اسكاتلندی انگار خستگی را نمی‌شناسد. هر فصل نسبت به فصل گذشته حریص‌تر و مشتاق‌‌تر می‌شود و هنوز هم در این سن و سال، از یاد گرفتن حرف می‌زند. تردید نكنید كه سرآلكس فرگوسن آدم عجیبی است. زیادی هم نمی‌شود سر به سرش گذاشت. اگر باور ندارید، از بكام، نیستلروی، یاپ‌استام، كریس رونالدو، گابریل هاینتزه و... بپرسید! این نمونه‌ای است از حرف‌‌های عجیب او كه پیش از این كمتر به آنها اشاره شده است:

دمپایی‌هات رو چند خریدی؟
پل اینس، بازیكن بزرگی بود. او سال‌ها برای فرگوسن بازی كرد و در منچستر یكی از مهره‌های تاثیرگذار محسوب می‌شد. فرگی یكبار حسابی او را تحویل گرفت و درباره‌اش گفت:‌«من همیشه گفتم كه وقتی یه بازیكن در دوران اوج خودشه، احساس می‌كنه كه می‌تونه قله اورست رو با دمپایی فتح كند. این پسره، پل هم همینجوریه». گرچه همین حرف‌های فرگوسن هم كنایه‌آمیزند ولی چند سال بعد وقتی زیر سر اینس بلند شد و فیلش یاد هندوستان كرد، فرگوسن به راحتی او را از یونایتد بیرون انداخت و به روی مباركش هم نیاورد!

وقتی رییس قاط می‌زند
فرگی آدمی است كه زیاد نمی‌شود به پروپایش پیچید. آنهایی كه جرات كرده‌اند و به او گیر داده‌اند، جواب‌‌های دندان‌شكنی از رییس گرفته‌اند. مثلا زمانی كه خوآ« سباستین ورون آرژانتینی به یونایتد آمد و مدام از سوی رسانه‌ها مورد انتقاد قرار می‌گرفت، تعدادی خبرنگار بعد از یكی از بازی‌های یونایتد، فرگوسن را احاطه كردند و از او درباره علت عدم نمایش عالی ورون (كه با قراردادی سنگین به منچستر آمده بود) پرسیدند. فرگی ناگهان قاطی كرد و با فریادهای رعد‌آسایش گفت: «ولم كنین لعنتی‌‌ها! من لعنتی با شماها حرف نمی‌زنم. اون لعنتی بازیكن بزرگیه. شما لعنتیا هم از دم احمقین»!

فوتبال چقدر بلدی؟
داستان درگیری‌های لفظی فرگوسن با آرسن‌ونگر را بارها شنیده‌اید. یكبار كه فرگوسن می‌خواست حسابی حال ونگر را جا بیاورد گفت:‌ «میگن این یارو بلده به پنج زبون حرف بزنه. اینكه چیزی نیست. منم می‌تونم یه بچه پونزده ساله ساحل عاجی رو بیارم كه به پنج زبون حرف بزنه. خب كه چی؟»!

اگه جرات دارین...
در بازی‌های لیگ جزیره در سال 1998، رختكن منچستریونایتد در بین دو نیمه بازی‌اش با شفیلدونزدی به جهنمی واقعی تبدیل شد. بازی بد و نگران كننده بازیكنان یونایتد، كفر رییس را درآورده بود. او آنقدر عصبی شده بود كه هر چه از دهانش درآمد نثار بازیكنانش كرد. اینها فقط چند جمله‌ای از آن خطابه آتشین است كه می‌شود نوشت: «این چه بازی افتضاحی بود كه كردین؟ این بزرگترین كثافتكاری بود كه من تو عمرم دیدم. چیه؟ چرا ور نمی‌زنین؟ خب معلومه دیگه. جرات نداریم به من نگاه كنین. حق ندارین حرف بزنین. من باورم نمیشه این گندكاری‌ رو شما كرده باشین. آشغالای...». دنبال بقیه‌اش نگردید!

این پسره حیف شد!
رودفان نیستلروی با ماجرای عجیبی به منچستر پیوست. فرگوسن آنقدر او را می‌خواست كه با وجود اینكه مشخص شد رودی مصدومیتی شدید دارد، باشگاه را وادار كرد یك فصل صبر كنند تا او خوب شود و به الدترافورد بیاید. رودی به یونایتد ملحق شد و عالی هم كار كرد. گل‌هایش فرگی را به خیلی جاها رساند. یكبار كه نیستلروی مصدوم بود، فرگی گفت: «ما دوباره به این پسره احتیاج داریم. توی این بازی خیلی موقعیت از دست دادیم ولی حالا دوباره باید رودی بیاد تا موقعیت‌هامون گل بشه». او بارها از مهاجم هلندی‌اش تعریف كرد ولی بعدها كه رابطه‌اش با او به هم خورد، مهاجم جوانش را مثل آب خوردن دور انداخت. او را به رئال‌مادرید فروخت و زمانی هم كه دید او در تركیب رئال عالی كار می‌كند، با خونسردی گفت:‌«این پسره حیف شد. اون می‌تونست اینجا به همه چیز برسه»!

این بچه هم بزرگ می‌شه
وین رونی را از اورتون خرید. پسرك جوان 18 ساله‌ای كه آرزوهای بزرگی در سر داشت. او حالا یكی از مهمترین بازیكنان یونایتد است. فرگی درباره‌اش می‌گوید: «وقتی اونو در 18 سالگی خریدیم، مردم می‌پرسیدن «این پسره توی 21 سالگی چه جوری میشه؟». حالا هم كه اون 21 سالش شده، دوباره می‌پرسن «اون توی 25 سالگی چه جوری می‌شه؟» منم میگم این داستان همینطور ادامه داره. زندگی متوقف نمی‌شه. مردم هم همیشه پرتوقع می‌مونن»...

جاش هنوز درد می‌كنه!

دیوید بكام روزی چشم و چراغ یونایتد بود. هواداران منچستر برایش می‌مردند. البته آن موقعی كه او حسابی گل كرده بود و رسانه‌ها در موردش از فرگوسن سوال می كردند، رییس به آنها می‌گفت: «بكام هم مثل بقیه بازیكنای جوان دیگه، هجده سالشه. همین». ولی بكام بزرگ شد و ستاره اول یونایتد. حاشیه‌های زیادی داشت كه فرگی را مجبور می‌كرد بعضی وقت‌ها حالش را بگیرد. حتی یكبار كفش پرتابی از سوی رییس هم ابروی بكام را پاره كرد ولی رییس همچنان می‌گفت او را نمی‌فروشد. در آوریل 2003 كه همه می‌گفتند بكام می‌رود، فرگوسن می‌گفت: «از این سوالا اصلا نپرسین. نه بكام و نه هیچ ستاره‌ دیگه‌ای رو نمی‌فروشم. سوال بعدی...». ولی بكام هم بالاخره از یونایتد رفت و آنكه ماند، فرگوسن بود...

ای غول بیابونی...
پیتر اشمایكل یكی از اسطوره‌های دو دهه اخیر منچستریونایتد است. نقش بارز او در دو قهرمانی پیاپی یونایتد در لیگ جزیره و برتری در اروپا در آن فینال رویایی مقابل بایرن‌مونیخ، بر هیچكس پوشیده نیست. وقتی او می‌خواست از منچستر برود، فرگوسن با چشمانی اشكبار بدرقه‌اش كرد. چند سالی هم طول كشید تا دروازه‌بانی مطمئن (مثل فان‌درسار) جای خالی او را پر كند. ولی همه این‌ها دلیل نمی‌شود كه فرگی با اشمایكل دانماركی هم دعوا نكرده باشد. رییس درباره یكی از دعواهایش با اشمایكل كه البته ختم به خیر هم شد می‌گوید: «پیتر مثل غول بیابونی جلوی من وایساده بود. مثل یه برج سر به فلك كشیده. بقیه بازیكنان هم داشتن نگاهمون می‌كردن. من سرمو بلند كردم، یه نگاهی بهش انداختم و فكر كردم «اگه این پسره منو با مشت بزنه، می‌میرم»...». بالاخره یكی پیدا شد كه جلوی فرگی بایستد. گرچه، اشمایكل هم رفت و فرگی هنوز هم در الدترافورد می‌پلكد!

علاقه‌های پدرانه
بی‌شك رایان گیگز یكی از وفادارترین شاگردان فرگوسن است. حدود 20 سالی می‌شود كه پسر ولزی در الدترافورد بازی می‌كند. فرگوسن درباره اولین دیدارش با او می‌گوید: «اولین باری كه این پسره رو دیدم خوب یادمه. 13 سالش بود و مثل یه سگ كوچولو، توی زمین فوتبال بالا و پایین می‌پرید و یه تیكه كاغذ رو دنبال می‌كرد...» و رایان هنوز هم برای فرگی بازی می‌كند...

منبع:حورا اسپورت


چهارشنبه بیست و هشتم مرداد 1388 توسط گالیمار | نظرات ()حرفهایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر کس به اندازه حرفاییست که برای نگفتن دارد.
esirm@yahoo.com

سیاسی
مذهبی
فرهنگی
ورزشی

گالیمار

حضرت آیت الله خامنه ای
امپراطوری انسانی(انواع مطالب ، فروشگاه ، تلویزیون اینترنتی)
دربست...ش ه ا د ت
هزار و صد سال
رهپویان ولایت
عاشق کشون
داود سرخه-شوش دانیال
وصال یار
پایگاه تخصصی مهدویت::انتظار12
کانون منتظران مهدی(عج)
درایت پنهان
موعود
دانلود انواع بازی
ایران نوین
اهل بهشت
امام رضا(ع)
© Download
احساس درون
بهار باهم بودن
ویکیپدیا مازرونی
جایی برای دانلود
اخباردنیای فوتبال
مقام معظم رهبری
بهترین در دنیای وبلاگ
The Biggest Music Portal
لینك باكس هوشمند تاپ كلیك
وبلاگ مداحی کربلایی روح اله غیاثی
آیة الله العظمی مکارم شیرازی
وبلاگ تخصصی موبایل،کامپیوتر و تکنولوژی
هواداران تیفوسی و افراطی پرسپولیس زلزله

دلنوشته ی شهید آوینی بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب
جمله بسیار تامل برانگیز امام موسی صدر درباره اسرائیل !
وصیت نامه شهید صادق مزدستان؛ فرمانده گردان صاحب الزمان و تیپ دوم لشکر ۲۵ کربلا
سعادت
نامه ای از یك شهید گمنام
من تازه جوان بوده‌ام اندر چمن حسن
شهید مزدستان
غلام حقیر
سلمان فارسی: از شش چیز در شگفتم
نصیحت امام حسین (ع) به جوان گناهکار
چه چیزی باعث ناراحتی شهید همت شد
هر وقت دیدید اوضاع بی‌ریخت است بسوی او فرار کنید
وقف عشقت کرده ام ذهن و زبان خویش را
اعتراف خلیفه
زنجیرهای نامرئی یهود
رؤیای ماسون‌ها و صهیونیست‌ها برای روز 11.11.11 / بخش دوم
رؤیای ماسون‌ها و صهیونیست‌ها برای روز 11.11.11 / بخش اول
قصه قاسم و باباش
قانون اساسی ماسون‌های عصر خِرد
دلم لک زده برای چشمهای آبی خوش رنگش، برای خنده هایش که غیر ممکن است جادویت نکند!
بنا شد ز فولاد ناوی بلند
توسعه و رشد شگفت‌انگیز شمار مسلمانان در اروپا و آمریكا
فرازی از دعای شورانگیز و امیدبخش عهد
دجّال عصر ما
آشنائى امام رضا (ع) با تمام لغت ها و زبان ها
مختار عبرت بود نه آرمان
آپدیت شیطانها
بازخوانی سخنان رهبرانقلاب درباره آثار تاریخی پادشاهان
منظور از «رجعت» چیست و چه كسانی رجعت می‌كنند؟
خوشبختی

کانون هواداران پرسپولیس

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0

منبع کدهای وبلاگ

ابتدا نیت كنید

سپس برای شادی روح حضرت حافظ یك صلوات بفرستید

.::.حالا كلید فال را فشار دهید.::.

برای گرفتن فال خود اینجا را كلیك كنید
دریافت کد فال حافظ برای وبلاگ

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار