تبلیغات
گالیمار
گالیمار

اطلاعات ورزشی، سیاسی، فرهنگی،پرسپولیس،کتابخانه و ...


چگونه مسجد جمكران بازسازی شد؟/شبستانی بساز و آبرومندش كن!

راه وصال-گالیماربرگشتم و وجود نازنین امام زمان را دیدم كه در معیّت ایشان دو سیّد بزرگوار در ایوان ایستاده و عزم دخول به مسجد را دارند. ایستاده بودم كه داخل شدند و من سلام كردم. در ساختمان قدیمی مسجد سه محراب در كنار هم بود. حضرت در محراب میانی و آن دو بزرگوار در محراب‌های كناری مشغول به عبادت شدند و من پشت سر آن بزرگوار مشغول عبادت بودم.چگونه مسجد جمكران بازسازی شد؟
به دنبال آوای دلنشین منتظران كه ندا می‌دهند: (این بقیّـة الله) در كوچه پس كوچه‌های ولایت قدم می‌زنیم در حالی كه جانمان لبریز از هزار پرسش است. در این راستا به مسجدی بر می‌خوریم كه یكی از پایگاه‌های عظیم توجّه به وجود نازنین امام زمان(ع) می‌باشد. مسجد مقدّس جمكران در شهر قم بی‌گمان مركز توجّه خاصّ و عنایات بی‌شمار حضرت است كه در كلام بسیاری از بزرگان و اولیای خدا در عصر حاضر به آن اشاره شده، مسجدی كه تا نیم قرن پیش مسكوت و مهجور مانده بود و به دستور امام زمان توسط مرحوم حاج آقای لطیفی با تشكیل هیئت امنا تجدید بنا شد. داستان تشرّفی كه طیّ آن دستور بازسازی از جانب امام عصر به آن ولیّ خدا ابلاغ گردید، شنیدنی است، هر چند كه آن مرحوم از اعلام ماجرا ابا می‌كردند امّا برخی از موثّقین و دوستان نزدیك ایشان این واقعه را از زبان خود او به شرح ذیل نقل كرده‌اند:

سال 1347 شمسی بود. شب نیمة شعبان با یكی از رفقا به مسجد مقدّس جمكران مشرّف شدیم به امید آنكه شب را تا صبح بیتوته كنیم. خادم مسجد اعلام كرد كه قصد بستن درهای مسجد را دارد، بدین ترتیب جمعیّت پراكنده شد ما ماندیم و خادم مسجد. او پرسید شما قصد رفتن ندارید؟ من گفتم اگر خدا بخواهد امشب را اینجا می‌مانیم و اصرار كردیم و او قبول كرد و گفت این اطراف ناامن است باید در را ببندم و قفل كنم و ما قبول كردیم.

هوا سرد بود و فضای مسجد خالی. هیچ وسیلة گرمایی وجود نداشت. من یك عبای زمستانی داشتم و به خود پییچیده بودم و به دعا و نماز مشغول بودم. پاسی از شب كه گذشت دوست همراه من خسته شد و سرما او را آزار می‌داد و دیگر طاقت نیاورد، گفت: می‌روم استراحت كنم. گفتم كجا؟ گفت در داخل همین اتاق خادم، آنجا گرم‌تر است. او رفت و من تنها ماندم به قصد آنكه تا صبح مناجات و توسّل داشته باشم. سرما را در خود احساس نمی‌كردم و غرق در توجّه به ساحت مقدّس امام بودم. سه ساعت از نیمة شب گذشته بود كه صدایی از داخل ایوان مسجد توجّه مرا به خود جلب كرد.

برگشتم و وجود نازنین امام زمان را دیدم كه در معیّت ایشان دو سیّد بزرگوار در ایوان ایستاده و عزم دخول به مسجد را دارند. ایستاده بودم كه داخل شدند و من سلام كردم. در ساختمان قدیمی مسجد سه محراب در كنار هم بود. حضرت در محراب میانی و آن دو بزرگوار در محراب‌های كناری مشغول به عبادت شدند و من پشت سر آن بزرگوار مشغول عبادت بودم. فضای مسجد تغییر كرده بود و بوی عطر فضا را پر كرده بود. احساس كردم كه هوا اصلاً سرد نیست. ساعتی گذشت و حضرت با اصحاب مشغول نماز بودند. پس از اتمام نماز و عبادت ناگاه به سوی من آمدند و با تبسّم دست خود را روی شانة من گذاشتند و فرمودند: حال شما خوب است؟ عرض كردم الحمدالله. فرمودند: ان شاء الله مؤفّق باشید، زود اقدام كنید تا مسجد از این صورت خرابی در آید. شبستانی بساز و آبرومندش كن. همان لحظه در قلبم گذشت كه آیا این كار از من ساخته است؟ زیرا كه نه سرمایه‌ای دارم و نه قدرتی. در همان حال حضرت از نیّت من با خبر شدند و فرمودند: شما اقدام كن عنایات ما شامل حال شما هست، خود ما كمك می‌كنیم. باز در خاطرم گذشت كه از چه راهی وارد شویم و چگونه اقدام كنیم؟ فرمودند: برو نزد آقای احمدی (كه آن وقت رئیس اوقاف بود) و از این طریق راه باز می‌شود و عنایت ما هست. سپس كارت سبزی كه در یك سوی آن اسماء الله بود و در طرف دیگر نقشه‌ای كشیده شده بود كه مسجد مقام مطابق آن ساخته شده است به من دادند و فرمودند: این كارت را بعد از شما خواهیم گرفت. سپس از مسجد بیرون رفتند و از نظر غایب شدند.

بدین ترتیب با دست خالی و كمك و عنایت مولا صاحب الزّمان تلاش شبانه روزی مرحوم حاج آقای لطیفی برای انجام این وظیفة الهی آغاز شد؛ تلاشی كه قریب به چهل سال از عمر پر بار آن مرحوم در آن مستغرق بود. در گرمای طاقت فرسای تابستان و در میان برف بوران زمستان خلاصه در هر شرایط گاه با مشقّاتی كه انسان از تحمّل آن عاجز است تنها به عشق خدمت به مولای خود و انجام وظیفه‌ای كه به دست مبارك حضرت مهدی بر دوششان نهاده شده بود به این مهم اقدام كردند.

ایستادگی و صبر ایشان در كنار عنایات ناحیة مقدّسة امام غایب تنها پشتوانة ایشان در نیل به این مقصود بود و امروز آنچه از بركات امام عصر و الطاف ایزدی در مسجد مشهود است و استقبال كم نظیر مشتاقان به امام زمان، حاصل آن همه مرارت و سختی است كه فقط و فقط از دست عاشقی بر می‌آید كه گردن در طوق اطاعت معشوق خویش نهاده است.

حال كه در آستانة دومین سالگرد ارتحال این عاشق دلباختة امام زمان ارواحنا فداه هستیم كه در سراسر زندگی‌اش هیچ به جز وصال امامش در نظر نداشت و آتشی در دل از مهر او داشت كه شایستگی انجام چنین مأموریت بزرگی را پیدا كرد و از همه چیز حتّی فرش زیر پایش گذشت تا این مسجد امروز مركزی شود برای عاشقان و دلباختگان امام عصر، مجلس بزرگداشتی در روز جمعه مورّخ 9/5/88 از نماز مغرب و عشا در تهران ـ خیابان پیروزی ـ خیابان پنجم نیروی هوایی ـ بعد از فلكة دوم ـ مسجد انصار الحسین برگزار می‌شود كه در آن به معرّفی شخصیّت ایشان و دعای بر فرج امام زمان می‌پردازیم.
 
منبع:www.mouood.org

جمعه نهم مرداد 1388 توسط گالیمار | نظرات ()حرفهایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هر کس به اندازه حرفاییست که برای نگفتن دارد.
esirm@yahoo.com

سیاسی
مذهبی
فرهنگی
ورزشی

گالیمار

حضرت آیت الله خامنه ای
امپراطوری انسانی(انواع مطالب ، فروشگاه ، تلویزیون اینترنتی)
دربست...ش ه ا د ت
هزار و صد سال
رهپویان ولایت
عاشق کشون
داود سرخه-شوش دانیال
وصال یار
پایگاه تخصصی مهدویت::انتظار12
کانون منتظران مهدی(عج)
درایت پنهان
موعود
دانلود انواع بازی
ایران نوین
اهل بهشت
امام رضا(ع)
© Download
احساس درون
بهار باهم بودن
ویکیپدیا مازرونی
جایی برای دانلود
اخباردنیای فوتبال
مقام معظم رهبری
بهترین در دنیای وبلاگ
The Biggest Music Portal
لینك باكس هوشمند تاپ كلیك
وبلاگ مداحی کربلایی روح اله غیاثی
آیة الله العظمی مکارم شیرازی
وبلاگ تخصصی موبایل،کامپیوتر و تکنولوژی
هواداران تیفوسی و افراطی پرسپولیس زلزله

دلنوشته ی شهید آوینی بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب
جمله بسیار تامل برانگیز امام موسی صدر درباره اسرائیل !
وصیت نامه شهید صادق مزدستان؛ فرمانده گردان صاحب الزمان و تیپ دوم لشکر ۲۵ کربلا
سعادت
نامه ای از یك شهید گمنام
من تازه جوان بوده‌ام اندر چمن حسن
شهید مزدستان
غلام حقیر
سلمان فارسی: از شش چیز در شگفتم
نصیحت امام حسین (ع) به جوان گناهکار
چه چیزی باعث ناراحتی شهید همت شد
هر وقت دیدید اوضاع بی‌ریخت است بسوی او فرار کنید
وقف عشقت کرده ام ذهن و زبان خویش را
اعتراف خلیفه
زنجیرهای نامرئی یهود
رؤیای ماسون‌ها و صهیونیست‌ها برای روز 11.11.11 / بخش دوم
رؤیای ماسون‌ها و صهیونیست‌ها برای روز 11.11.11 / بخش اول
قصه قاسم و باباش
قانون اساسی ماسون‌های عصر خِرد
دلم لک زده برای چشمهای آبی خوش رنگش، برای خنده هایش که غیر ممکن است جادویت نکند!
بنا شد ز فولاد ناوی بلند
توسعه و رشد شگفت‌انگیز شمار مسلمانان در اروپا و آمریكا
فرازی از دعای شورانگیز و امیدبخش عهد
دجّال عصر ما
آشنائى امام رضا (ع) با تمام لغت ها و زبان ها
مختار عبرت بود نه آرمان
آپدیت شیطانها
بازخوانی سخنان رهبرانقلاب درباره آثار تاریخی پادشاهان
منظور از «رجعت» چیست و چه كسانی رجعت می‌كنند؟
خوشبختی

کانون هواداران پرسپولیس

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0

منبع کدهای وبلاگ

ابتدا نیت كنید

سپس برای شادی روح حضرت حافظ یك صلوات بفرستید

.::.حالا كلید فال را فشار دهید.::.

برای گرفتن فال خود اینجا را كلیك كنید
دریافت کد فال حافظ برای وبلاگ

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار